kost1
kost2
gensyn
Rektor
Mads Brinkmann Pedersen
97 85 43 00
24 27 69 20
Rektor
Undervisere
Allan Degn Knudsen
Samfundsfag, Historie
Anna Christine Roy
Biologi/Biology-Filosofi-TOK
Anna Marie Steen Rasmussen
Matematik (10. kl.)
Anne-Kirstine Johansen
97 85 43 00
29 38 45 82
Læsevejleder-Studievejleder-Dansk-Tysk
Anton Yamato Radmer
Historie-Samfundsfag
Bent Kramer
Matematik/Mathematic-Skemalægger
Bettina Klara Uhrbrand
Afsætning-Erhvervsøkonomi-International økonomi-Salg & Service -Virksomhedsøkonomi
Birgit Mølgaard Jeppesen
Matematik-Fysik
Birgitte Tambour
Latin
Birthe Gransgaard Leth
BGL
97 85 43 00
23 84 82 99
Studievejleder-International økonomi-Afsætning
Bodil Langbo Mikkelsen
97 85 43 00
24 87 61 94
Elevcoach
Brigitte von der Ohe
Bioteknologi-Kemi/Chemistry-TOK-Tysk
Charlotte Hoffmann Pedersen
Idræt-Dansk
Christelle Vinther Nikolajsen
Engelsk/English-Dansk-Fransk- Erasmus+ koordinator
Christian Donslund
97 85 43 00
24 83 70 65
Vicerektor-Administationschef-Uddannelseschef (HHX, EUD/EUX, 10. klasse)
Christina Wisbech Liebum
engelsk-Dansk
Conrad Grant Jensen
Fysik/Physics-Kemi-Matematik
Dina Tornøe Tougård Skøtt
Engelsk-Religion
Elizabeth Pia Holm
Dansk-Engelsk
Ellen Mette Mogensen Paakjær
HG/EUD/EUX-Dansk-Butiksdrift- Peach Pit
Elzena Theresa Kristensen
Biology HL/SL-Chemistry-CAS coordinator
Erling Høiberg
Bibliotekar-Dansk-Historie
Flemming Johannsen
Geografi- Matematik- Samfundsfag
Flemming Kjærrumgaard Madsen
Dansk-Psykologi
Flemming Nielsen
Geografi-Idræt-Kostinspektor
Flemming Skovgaard Due
Fysik-Matematik
Grethe Munk-Andersen
CAS coordinator
Hanne Hjort Larsen
Engelsk-Spansk
Hanne Rohde
Dansk-Historie
Hanne Søllingvraa Fjord
Engelsk-Fransk
Helle Hårhøj Jespersen
97 85 43 00
Elevcoach
Jakob Hanghøj
Historie-Samfundsfag-Samtidshistorie
Jakob Nordentoft
Mediefag-Samfundsfag-Filosofi
Jakob Thorgaard
Idræt-Samfundsfag
Jeanette Garde Nielsen
Tysk-Dansk
Jens Kofoed-Nielsen
Billedkunst-Musik
Jens Lind Christiansen
Engelsk-Idræt (10.kl.)
Jesper Nørgaard Andersen
fysik-matematik
Jesper Sigh
97 85 43 00
29 26 69 55
Studievejleder-Business and Management-Erhvervsøkonomi-Historie
Johan Tinus Hauge Engrob
Engelsk-Historie
Johnny Evan Østergaard Nielsen
Historie-Relgion
Joseph Stanly DeVoir
History HL/SL-Social studies-TOK-CAS coordinator
Jørn Bay Nielsen
Biologi/Biology-Bioteknologi-Psykologi/Phychology
Karina Hyldal Nissen
Afsætning-Virksomhedsøkonomi-Young Enterprise-Iværksætteri
Kim Krogh Boje
Biologi-Kemi
Kim Togsverd Hansen
Musik-Religion
Lasse Blichfeldt Hansen
Samfundsfag- Historie
Lasse Vestergaard
International økonomi-Virksomhedsøkonomi- Afsætning- Innovation-Finansiering-Erhvervsøkonomi
Lea Bjerg Kallesø
97 85 43 00
21 59 42 82
Elevcoach
Lilli M. Lauritzen Adsersen
Erhvervsret- Erhvervsøkonomi - IT -Salg & Service
Linda Bech Wind
Danish B-Danish for beginners
Maj Sorin Kristensen
Majken Miller
97 85 43 00
51 71 56 31
Uddannelseschef (HF), Uddannelsesleder (STX) -Historie-Idræt
Majurran Veethividangan
Dansk-Matematik
Margit Donslund
Butiksdrift -Dansk-Idræt-Salg & Service
Mathias Brenner
Idræt - Tysk - Erhvervsøkonomi
Matthew William Pilley
psykologi-matematik
Michael Kristensen
97 85 43 00
Studievejleder-Biologi-Bioteknologi-Kemi
Michael Skjoldborg
Webmaster-Multimedier-Psykologi-Samfundsfag-Tysk
Mogens Teit Matthiessen
Fysik-Matematik
Morten Rødgaard Jensen
97 85 43 00
30 35 25 93
IB Coordinator
Nanna Bech
Engelsk
Niels Haahr
Bioteknologi-Biologi-Kemi
Oana Rose-Maria Cutoi-Toft
Engelsk
Peder Stausholm Kousgaard
Dansk-Spansk
Randi Truelsen
Rikke Merrild Stenskjær
Dansk (10. kl.)--Mad/Kreativ (10. kl.)-Engelsk
Rikke Verner Todbjerg Larsen
97 85 43 00
Læsevejleder- Latin-Oldtidskundskab-Tysk
Rune Jersin Vingborg
Samfundsfag-idræt
Steen Hatting
Fysik-Idræt-Matematik (10. kl.)
Steen Thostrup Jacobsen Høgh
Dansk-Idræt
Stine Fabian Lund
Dansk-Samfundsfag-Bestyrelsesmedlem, udpeget af medarbejderne
Stine Jensen
Idræt-Biologi
Søren Dybdal Andersen
Musik-Spansk
Søren Smith
97 85 43 00
51 71 56 33
Uddannelseschef (STX)-Engelsk-Religion
Tina Just Madsen
Spansk
Tina Semrau
97 85 43 00
29 27 32 29
Studievejleder-Dansk-Psykologi-Tysk
Torben V. Nielsen
Dansk- Høkermatematik -Peach pit -Samfundsfag
Willy Zickert
Billedkunst-Design-Tysk/German-Visual Arts
Kontakt

Struer Statsgymnasium
Jyllandsgade 2, DK-7600 Struer
Tlf. 97 854300
struer-statsgym@stgym.dk

Kontorets åbningstider:
Mandag - onsdag 07:30 - 16:00
Torsdag 07:30 - 15:00
Fredag 07:30 - 14:00
ean-nr.: 5798000558236
CVR.nr. 29548358